Türkiye Orta Ölçekli Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı

Katılımcı Bankalar

1948 yılında kurulan ve 70.4 milyar ABD Doları tutarında konsolide varlık hacmine sahip Akbank Türk Bankacılık Sektörünün önde gelen bankalarından birisidir. Banka birinci sınıf mali ürün ve hizmet sağlamak ve 15.000 e yakın çalışanı ve 860 civarında şubesinden oluşan güçlü ve yoğun dağıtım ağıyla tüm hissedarlarına üstün değer yaratmak için müşterileriyle ortaklık içerisindedir. Akbank’ın güçlü sermaye tabanı, etkili risk yönetim uygulamaları, istikrarlı teminat yapısı, mükemmel karlılığı ve varlık kalitesi Bankayı Avrupa'nın en değerli mali hizmet kurumlarından birisi yapmıştır. Akbank kurumsal sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak tüm paydaşlarına sürdürülebilir, uzun vadeli değer yaratmak amacıyla topluma yatırım yapma taahhüdü içerisindedir. Akbank günlük faaliyetleri, iş süreçleri ve sanat, çevre, eğitim ve inovasyon alanlarında desteklediği muhtelif projelerle bu taahhüdünü güçlü bir şekilde sürdürmektedir.

TSKB 1950 yılında, Dünya Bankası, T.C. Merkez Bankası desteği ve ticari bankaların pay sahipliği ile Türkiye'nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası olarak İstanbul’da kuruldu. Banka kurulduğu günden bu yana, derin bilgi birikimi ve müşterilerine geniş yelpazede sunduğu kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık alanlarındaki hizmetleri ile Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine destek veriyor. Gayrimenkul ve sürdürülebilirlik alanlarında çözümler sunan finansal iştirakleri ile de müşterilerinin yatırımlarına değer katmaya devam ediyor.

1924 tarihinde kurulan Türkiye İş Bankası A.Þ., 160 milyar TL'ye ulaşan aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük özel bankasıdır. İştirakleri ile, İş Bankası müşteri odaklı, yenilikçi ve modern bir iş yaklaşımı sayesinde 87 yıl için ülkenin en değerli ve güvenilir kurumlarından biri olmuştur. Türkiye İş Bankası kuruluş misyonundan aldığı güçle, ekonomik kalkınmanın yanında İş Bankası, eğitim, çevre, kültür ve sanat alanında yürüttüğü uzun soluklu, yaygın erişimli sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal gelişime katkı sağlamaktadır.

Geliştiren
Destekleyen
Destekleyen
Destekleyen